KiczeraSki

Lokalizacja tego ośrodka jest bardzo ciekawa, bowiem swoimi trasami zjazdowymi oplata górę Kiczera od wschodu i od północy. Zjeżdżając do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego objeżdża się górę prawie o 90 stopni. KiczeraSki ma różne trasy. Są dwie czerwone dla bardziej zaawansowanych narciarzy ale również i początkujący znajdą tutaj coś dla siebie, żeby pojeździć, poćwiczyć i nie zanudzić się przy tym. Wśród bywalców panuje pogląd, że jest to jedna z najlepszych stacji narciarskich dla średniozaawansowanych w regionie. Oddzielne trasy z wyciągami dla początkujących gwarantują bezpieczną przestrzeń dla dzieci i dorosłych zaczynających swoją przygodę z nartami czy snowboardem. Do tego wszystkiego restauracja Amadeus przy stoku, serwująca kuchnię austriacko-czeską, daje szansę na ogrzanie się oraz popróbowanie specjałów kuchni.

Ośrodek znajduje się niedaleko Rymanowa, w miejscowości Puławy Górne, w Beskidzie Niskim. Trasy ośrodka znajdują się w większości na wschodnim i południowo-wschodnim skłonie góry Kiczera. Bezleśny skłon góry, którym poprowadzone są trasy nr 1 i 3 oraz trasy przy wyciągach dla początkujących gwarantują w bezchmurne dni dużą porcję słońca.

Informacje ogólne
5
3.55 km tras

 • 0 szt./ km

 • 3 szt./ km

 • 2 szt./ km

 • 0 szt./ km
Najdłuższa trasa: 1.2 km
Trudność najdłuższej trasy
Infrastruktura, usługi, dojazd Pomoc
 • – 0
 • – 3
 • – 1
 • – 0
 • – 0
 • – 0

 • Besko
Informacje szczegółowe o trasach
Deklarowana długość trasy
1000 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
760 m
Pomoc

Jedynka to podstawowa trasa ośrodka, najwcześniej uruchamiana i najdłużej utrzymywana w dostępności do jazdy. Odchodzi na lewo od wyciągu krzesełkowego. W początkowej części bardziej strona, czerwona, także u osób w początkowym okresie nauki jazdy może budzić pewne wątpliwości. Im niżej tym trasa staje się łagodniejsza i przechodzi w standardowy profil trasy niebieskiej. Jeśli działa dłuższy wyciąg orczykowy przy restauracji Amadeus, to można wjechać do połowy wysokości góry i zjechać „jedynką” z pominięciem tej ostrzejszej części. Jest to jedna z dwóch tras umożliwiających w części objechanie góry Kiczera.

Deklarowana długość trasy
900 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
780 m
Pomoc

Trasa prowadzi trochę uboczem ośrodka, jest mocno zacieniona i dostępna tylko do zmroku. Na całej długości jest to trasa dość stroma, dla użytkowników pewniej czujących się na nartach czy snowboardzie. W początkowej fazie prowadzi w dół wyciągu krzesełkowego i na lewo w przecince między drzewami. Mniej więcej od połowy stoku poprowadzona wzdłuż wyciągu do dolnej jego stacji przy restauracji Amadeus.

Deklarowana długość trasy
1200 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
1010 m
Pomoc

Trasa łagodniej schodząca z samego szczytu Kiczery. To właśnie zjeżdżając tą trasą objeżdża się w sporej części dookoła górę. Trochę trudności może sprawiać w początkowym odcinku na samej górze, ale generalnie powinna spodobać się wszystkim osobom, dla których ośla łączka i dłuższy orczyk na dole ośrodka, to już coś za mało i potrzebują czegoś więcej. No to właśnie „trójka” – o ile jest otwarta – może być dobrym pomysłem na dalsze ćwiczenie techniki jazdy. Przy czym spora długość będzie też robiła swoje dając szansę pojeździć dłuższą chwilę.

Deklarowana długość trasy
150 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
150 m
Pomoc

Trasa wytyczona trochę bardziej z boku, w odległości ok 150 metrów od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Jest to miejsce przeznaczone do nauki jazdy na nartach i snowboardzie – po prostu ośla łączka dla tych wszystkich co dopiero zaczynają, zapomnieli albo jeszcze czują się nie pewnie i wolą na spokojnie poćwiczyć. Przy dolnej stacji wyciągu orczykowego jest większy parking, wypożyczalnia oraz serwis a także grill bar

Deklarowana długość trasy
300 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
280 m
Pomoc

Druga łatwa trasa do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, położona trochę z boku ośrodka, dla odseparowania tych co już jeżdżą i lepiej i szybciej, od tych co dopiero się uczą. Przy dolnej stacji orczyka wypożyczalnia, serwis oraz szkółka narciarska. Większa od „czwórki” długość „szóstki” pozwala solidnie poćwiczyć i nabyć pewności zanim ruszy się na pozostałe trasy ośrodka.

Kontakt
Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki
38-480 Rymanów
Puławy 16
tel.: +48 13 43 59 00
e-mail: info@kiczeraski.pl
x: 49.498110 y: 21.931997
Źródła w Internecie
Mapa