LawortaSki

Nieopodal Ustrzyk Dolnych, u bram Bieszczad, w miejscowości Brzegi Dolne, znajduje się stacja narciarska LawortaSki. Dysponuje jednym z najdłuższych wyciągów krzesełkowych w Bieszczadach i województwie podkarpackim. Na stoku Kamiennej Laworty (751 m npm) wytyczono dwie długie na około 1 km trasy zjazdowe w sam raz dla narciarzy chcących szkolić się w technice jazdy. Stacja narciarska nie zapomniała także o narciarzach rozpoczynających dopiero przygodę z narciarstwem czy snowboardingiem. Dla nich przygotowano dwa wyciągi orczykowe, z których jeden obsługuje tzw. oślą łączkę dla początkujących. Również oślą łączkę obsługuje specjalny wyciąg taśmowy przeznaczony dla najłodszych adeptów narciarstwa alpejskiego. Na oddzielnie przygotowanym obszarze przy słynnej restauracji „Wataha” funkcjonuje w sezonie przedszkole narciarskie. Na stacji dostępne są także oponki do snowtubingu.

Stacja narciarska znajduje się w miejscowości Brzegi Dolne, województwo podkarpackie, gmina Ustrzyki Dolne. Stoki stacji narciarskiej opadają ze szczytu Kamiennej Laworty (751 m npm) w kierunku północno-wschodnim.

Informacje ogólne
5
5 km tras

  • 2 szt./ km

  • 1 szt./ km

  • 2 szt./ km

  • 0 szt./ km
Najdłuższa trasa: 1.25 km
Trudność najdłuższej trasy
Infrastruktura, usługi, dojazd Pomoc
  • – 1
  • – 2
  • – 1
  • – 0
  • – 0
  • – 0

Informacje szczegółowe o trasach
Deklarowana długość trasy
1150 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
930 m
Pomoc

Główna trasa zjazdowa na Laworcie. Posiada homologację FIS na slalom gigant. Biegnie wzdłuż wyciągu krzesełkowego, po jego lewej stronie. Zaczyna się dość ostrym zjazdem budzącym u początkujących dreszczyk przerażenia, jednak dość szybko przechodzi w miarę płynnie opadający stok z dość długim wypłaszczeniem na końcowym dojeździe do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Deklarowana długość trasy
1250 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
990 m
Pomoc

Trasa zjazdowa równoległa do głównej trassy zjazdowej na Laworcie. Biegnie po prawej stronie wzdłuż wyciągu krzesełkowego. W dolnej części przechodzi pod wyciągiem na jego lewą stronę. Profilem bardzo mocno przypomina główny stok Laworty, może być bardziej wymagająca, gdyż jako strasa dodatkowa może być w stanie „bardziej surowym”.

Deklarowana długość trasy
300 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
310 m
Pomoc

Trasa wytyczona wzdłuż wyciągu orczykowego, stanowi dolną część głównej trasy zjazdowej Laworty. Przeznaczona do szlifowania umiejętności narciarskich dla początkujacych adeptów, którzy potrzebują już dłuższego zjazdu niż tylko ośla łączka.

Deklarowana długość trasy
200 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
150 m
Pomoc

Orczyk i trasa wzdłuż wyciągu, wytyczone na prawo od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Stanowi dłuższą trasę zjazdową dla oślej łączki. Przeznaczona do ćwiczeń dla początkujących.

Deklarowana długość trasy
100 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
60 m
Pomoc

Trasa wytyczona na prawo od wyciągu taśmowego na oslej łączce. Obsługuje przede wszystkim oślą łączkę i dzieci uczące się jeżdzić na nartach lub snowboardzie. Wzdłuż wyciągu odbywa się również szaleństwo snowtubingowe.

Kontakt
Stacja narciarska Laworta Ski
38-700 Ustrzyki Dolne
Brzegi Dolne 122
tel.: +48 13 307 5220 wew. 1
e-mail: info@lawortaski.pl
x: 49.447906 y: 22.5796693
Źródła w Internecie
Mapa