OSiR Przemyśl

Położony w samym środku Przemyśla, stok narciarski na górze Zniesień, jest częścią większego kompleksu sportowego, w skład którego wchodzą także lodowisko, tor saneczkowy czy pływalnia oraz Wodny Plac Zabaw. Zimą jednak najważniejszy jest stok narciarski o dość łatwym profilu umożliwiający spokojne jazdy do późnego wieczora, bowiem trasy są oświetlone. Odpocząć można wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym, a najmłodsi mogą rozpocząć swoją narciarską przygodę na oślej łączce.

Stok zlokalizowany jest na południowo-zachodnich skłonach Góry Zniesienie i Wzgórzy Trzech Krzyży. Opada łagodną rynną w kierunku północno-zachodnim, której osią jest trasa wyciągu krzesełkowego. Trasy zjazdowe rozłożone są po obu stronach wyciągu. Ośla łączka znajduje się u szczytu Góry Zniesienie, na południowo-zachodnim stoku i jest całkowicie odseparowana od pozostałych tras zjazdowych.

Informacje ogólne
4
2.9 km tras

 • 2 szt./ km

 • 2 szt./ km

 • 0 szt./ km

 • 0 szt./ km
Najdłuższa trasa: 1.2 km
Trudność najdłuższej trasy
Infrastruktura, usługi, dojazd Pomoc
 • – 1
 • – 0
 • – 1
 • – 0
 • – 0
 • – 0

 • Przemyśl Główny
Informacje szczegółowe o trasach
Deklarowana długość trasy
830 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
650 m
Pomoc

Podstawowa trasa zjazdowa stoku w Przemyślu. Dodatkową atrakcją jest, po zejściu z wyciągu, przejazd mostkiem nad ulicą Ludwika Pasteura. Dopiero po drugiej stronie ulicy zaczyna się wyraźniejszy spadek i można zacząć zjeżdżać dość szeroką trasą zjazdową.

Deklarowana długość trasy
820 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
680 m
Pomoc

Druga trasa również prowadzi na stok najpierw mostkiem ponad ulicą a następnie po skręcie w prawo, między drzewami, obok toru saneczkowego, otwartym skłonem na prawo od wyciągu krzesełkowego. Z początku łagodnie, pod koniec jest trochę bardziej stromy, ale nadal wciąż sprzyjający nauce jazdy na nartach czy snowboardzie dla początkujących.

Deklarowana długość trasy
1200 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
740 m
Pomoc

Trzecia trasa wiedzie tak jak poprzednie przez mostek, za którym należy skręcić w lewo i drogą, skrajem lasu dojechać do przecinki, która ostrzej schodzi w kierunku głównego stoku. Całość zlokalizowana po lewej stronie wyciągu krzesełkowego. Trasa dla osób, które pewniej czują się na nartach czy snowboardzie i chcą trochę poćwiczyć swoje umiejętności, jeszcze na stoku „delikatnym” acz posiadającym już „ząb zadziorności”.

Deklarowana długość trasy
50 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
60 m
Pomoc

Ośla łączka ze swoim wyciągiem taśmowym jest odseparowana od pierwszych trzech tras. Jest to wygrodzony kawałek stoku u szczytu Góry Zniesienie gdzie w spokoju osoby początkujące w śnieżnym szaleństwie mogą próbować swoich sił w zjazdach na nartach czy snowboardzie, również pod okiem miejscowej szkółki narciarskiej.

Kontakt
Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji
37-700 Przemyśl
Przemyśl ul. Mickiewicza 30
tel.: +48 16 678 57 58
e-mail: sekretariat@posir.pl
x: 49.773707 y: 22.761275
Źródła w Internecie
Mapa