1 szt./ km
4 szt./ km
1 szt./ km
0 szt./ km

Po przebudowie stoku i wybudowaniu wyciągu krzesełkowego ta trasa stała się podstawową dla stacji narciarskiej. Szeroka o dość łagodnym nachyleniu jest bardzo dobrym miejscem do ćwiczenia swoich umiejętności dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.
Kiedyś była to podstawowa trasa zjazdowa stacji narciarskiej Gromadzyń. Tym bardziej popularna, że posiadająca homoogacje FIS. Profil jest bardziej wymagający. W górnej części pochylenie jest łagodne, takie jak na trasach niebieskich. Dolna cześc trasy zwęża się i opada dość sporą stromizną ku dolnej stacji wyciągu orczykowego. Trasa proponowana bardziej dla osób, które już pewniej czują się na nartach czy snowboardzie i chcą poćwiczyć szybsze skręty. Dojazd wyciągiem orczykowym lub po przejechaniu częścią trasy 6 wyciągiem krzesełkowym.
Stok do nauki jazdy i dla oczątkujących narciarzy – po prostu ośla łączka. Położony nieco z boku, na lewo od głównych zabudowań stacji narciarskiej. Trzeba się trochę wspiąć, żeby dostać się do trasy nr 3.
Trasa zlokalizowana obok oślej łączki, poprowadzona bocznym stokiem stacji narciarskiej Gromadzyń, wzdłuż trasy nr 6. Łagodne pochylenie i nieco dłuższy dystans powinny podpasować początkującym narciarzom chcącym poćwiczyć jazdę poza oślą łączką.
Trasa połozona najbardziej na prawo od zabudowań stacji narciarskiej Gromadzyń. Poprowadzona wzdłuż trasy nr 1, w jej najłagodniejszej części, umożliwia spokojne trenowanie jazdy oraz skrętów zwłaszcza, że trasa jest bardzo szeroka.
Najdłuższa trasa stacji narciarskiej Gromadzyń. Zaczyna się na szczycie na lewo od wyciągu krzesełkowego i orczyków. W początkowej części prowadzi równolegle razem z trasą nr 2. W dolnej części stoku odbija na prawo prowadząc łagodniejszym zjazdem do dolnej stacji wyciągu orczykowego a następnie łącznikiem do dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Trasa będzie dobrą aleternatywą dla trasy nr 1 do ćwiczenia jazdy albo po prostu zjeżdżania na nartach czy snowboardzie dla czystej przyjemności.