Gromadzyń

Położona praktycznie w samym centrum Ustrzyk Dolnych, stacja narciarska Gromadzyń jest świetnym miejscem zarówno do nauki jazdy jak i do szlifowania umiejętności narciarskich i snowboardowych. Trasy zjazdowe o różnej długiści i nachyleniu nieprędko się znudzą. Pobudowana w ostatnich latach nowy wyciąg krzesełkowy pozwala wygodnie wjechać na szczyt Gromadzynia o wysokości 655 m npm aby potem zjechać do dolnej stacji kolejki lub do restauracji przy stoku oferującej ciepłe posiłki i napoje.

Stacja narciarska zlokalizowana jest na południe od centrum miasta, na północno-wschodnim stoku Gromadzynia (655 m npm).

Informacje ogólne
6
3.86 km tras

  • 1 szt./ km

  • 4 szt./ km

  • 1 szt./ km

  • 0 szt./ km
Najdłuższa trasa: 1130 km
Trudność najdłuższej trasy
Infrastruktura, usługi, dojazd Pomoc
  • – 0
  • – 4
  • – 1
  • – 0
  • – 0
  • – 0

Informacje szczegółowe o trasach
Deklarowana długość trasy
890 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
660 m
Pomoc

Po przebudowie stoku i wybudowaniu wyciągu krzesełkowego ta trasa stała się podstawową dla stacji narciarskiej. Szeroka o dość łagodnym nachyleniu jest bardzo dobrym miejscem do ćwiczenia swoich umiejętności dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

Deklarowana długość trasy
1020 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
660 m
Pomoc

Kiedyś była to podstawowa trasa zjazdowa stacji narciarskiej Gromadzyń. Tym bardziej popularna, że posiadająca homoogacje FIS. Profil jest bardziej wymagający. W górnej części pochylenie jest łagodne, takie jak na trasach niebieskich. Dolna cześc trasy zwęża się i opada dość sporą stromizną ku dolnej stacji wyciągu orczykowego. Trasa proponowana bardziej dla osób, które już pewniej czują się na nartach czy snowboardzie i chcą poćwiczyć szybsze skręty. Dojazd wyciągiem orczykowym lub po przejechaniu częścią trasy 6 wyciągiem krzesełkowym.

Deklarowana długość trasy
240 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
150 m
Pomoc

Stok do nauki jazdy i dla oczątkujących narciarzy – po prostu ośla łączka. Położony nieco z boku, na lewo od głównych zabudowań stacji narciarskiej. Trzeba się trochę wspiąć, żeby dostać się do trasy nr 3.

Deklarowana długość trasy
260 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
220 m
Pomoc

Trasa zlokalizowana obok oślej łączki, poprowadzona bocznym stokiem stacji narciarskiej Gromadzyń, wzdłuż trasy nr 6. Łagodne pochylenie i nieco dłuższy dystans powinny podpasować początkującym narciarzom chcącym poćwiczyć jazdę poza oślą łączką.

Deklarowana długość trasy
320 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
240 m
Pomoc

Trasa połozona najbardziej na prawo od zabudowań stacji narciarskiej Gromadzyń. Poprowadzona wzdłuż trasy nr 1, w jej najłagodniejszej części, umożliwia spokojne trenowanie jazdy oraz skrętów zwłaszcza, że trasa jest bardzo szeroka.

Deklarowana długość trasy
1130 m
Pomoc
Obliczona długość stoku
850 m
Pomoc

Najdłuższa trasa stacji narciarskiej Gromadzyń. Zaczyna się na szczycie na lewo od wyciągu krzesełkowego i orczyków. W początkowej części prowadzi równolegle razem z trasą nr 2. W dolnej części stoku odbija na prawo prowadząc łagodniejszym zjazdem do dolnej stacji wyciągu orczykowego a następnie łącznikiem do dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Trasa będzie dobrą aleternatywą dla trasy nr 1 do ćwiczenia jazdy albo po prostu zjeżdżania na nartach czy snowboardzie dla czystej przyjemności.

Kontakt
Stacja narciarska Gromadzyń
38-700 Ustrzyki Dolne
Ustrzyki Dolne ul. Naftowa
tel.: +48 13 307 52 00
e-mail: gromadzyn@ustrzyki-narty.pl
x: 51.34598 y: 49.3684912
Źródła w Internecie
Mapa