Ustka – Przewodnik po mieście i okolicach

Może masz już dość leżenia na piasku i pławienia się promieniach słońca? A może właśnie wieje wiatr, sypie piaskiem i nie da się spokojnie wylegiwać na plaży? Jest za zimno i nie masz pomysłu jak spędzić dzień w Ustce? Co robić w Ustce gdy jest gorsza pogoda albo masz dość plaży? Co można zobaczyć ciekawego w Ustce? Ten przewodnik po ciekawych miejscach w mieście i okolicach pomoże Ci w rozwiązaniu takich problemów.

nazielonatrawke.pl - wycieczki dla CiebieCześć, nazywam się Genek i jestem przewodnikiem turystycznym. Jeśli chcesz to zabiorę Cię do 1000 najciekawszych miejsc w Ustce…, no może przesadziłem z tym tysiącem, ale na pewno do wielu ciekawych miejsc.
Ustka to nie tylko nadmorski kurort z plażą, morzem, portem i latarnią morską. W wąskich zaułkach tej starej osady rybackiej skrywają się ciekawe miejsca i obiekty, które warto odwiedzić. Niewątpliwe interesującą częścią miasta jest osiedle willowe, związane z powstaniem nadmorskiego kurortu, który chciał rywalizować z Sopotem. Również okoliczne lasy skrywają wiele ciekawostek i tajemnic wartych poznania, a gdy już spenetrujesz samą Ustkę i jej najbliższe okolice, warto wybrać się na wycieczki do sąsiednich miejscowości.
Wszędzie tam mogę Ci pomóc dotrzeć do najciekawszych miejsc, opowiem Ci różne historie, te poważne i mniej poważne, czasami śmieszne, czasami straszne. Musisz tylko skorzystać z mojego przewodnika po Ustce i okolicach, zapraszam…

Wycieczki po Ustce i okolicach

Ustka – Spacer po wschodnim molo
Zapraszam na krótki ale obowiązkowy spacer na molo…, a właściwie na falochron, do pomnika Syrenki i dalej w morze do wejścia do portu. Po drodze opowiem Ci o latarni morskiej, o ogródku meteorologicznym a na samym końcu falochronu o wrakach w Morzu Bałtyckim w pobliżu Ustki.
Ustka - spacer nad morzem
Ustka – Spacer nad morzem
Kolejny obowiązkowy spacer po Ustce. Poprowadzę Cię nad morzem obok najstarszych budynków uzdrowiskowych, potem przejdziemy promenadą, skręcimy w ostępy Parku Uzdrowiskowego gdzie zobaczysz pewien ciekawy pomnik. Potem wrócimy na plażę gdzie opowiem Ci trochę o piasku, morzu, wietrze i usteckich wiedźmach…, czyli mewach co kradną frytki.
Ustka - Spacer po osiedlu willowy
Ustka – Spacer po osiedlu willowym
Długi spacer po osiedlu willowym, które powstawało wraz z rozwojem usteckiego uzdrowiska. Będę pokazywał Ci i opowiadał o najciekawszych budynkach, z których praktycznie każdy kryje ciekawe detale architektoniczne. Z wieloma tymi willami wiążą się interesujące opowieści o budowniczych czy mieszkańcach tych budynków. Niewątpliwie jest to wycieczka dla koneserów zainteresowanych architekturą i historią.
Ustka - Spacer na zachodnie molo
Ustka – Na zachodnie molo
Tym razem zapraszam na krótką wycieczkę, spacer na zachodnie molo. Przejdziemy przez słynną ustecką kładkę i ruszymy koroną falochronu na sam jego koniec, do główek wejściowych do portu w Ustce. Po drodze zobaczymy port w Ustce w całej okazałości, opowiem Ci o starym falochronie, którego pozostałości do dzisiaj widoczne są w wodach awanportu, dowiesz się także co to jest dalba dewiacyjna i nie będzie to nic wiążącego się z chorobami psychicznymi.
Ustka - Spacer po starej osadzie rybackiej i portcie
Ustka – Spacer po osadzie rybackiej i porcie
Ta wycieczka to spacer po centrum Ustki. Zgłębiamy zakamarki dawnej osady rybackiej poznając jej historię, mieszkańców i ciekawostki. Poprowadzę Cię do miejsca gdzie niegdyś stał pierwszy kościół w Ustce, otoczony cmentarzem na którym grzebano nie tylko mieszkańców ale także topielców z różnych katastrof morskich. Obejrzymy budynki w czarno-białą kratę, charakterystyczne dla dawnych osad rybackich. Zobaczymy dwa ciekawe muzea, jedno związane z historią Ustki, drugie zwiazane z znaną piekarnią chleba. Przejdziemy także obok stoczni i nabrzeżem portowym.

Wycieczki po Ustce i okolicach w przygotowaniu

To jeszcze nie wszystko, ciągle pracujemy nad nowymi wycieczkami do ciekawych miejsc w Ustce i okolicach. Poniżej zobaczysz listę wycieczek, nad którymi pracujemy.

  • Z dworca PKP do Baterii Bluchera
  • Z dworca PKP nabrzeżem do portu
  • Z dworca PKP do portu ulicą Marynarki Polskiej
  • Do Baterii Bluchera i do trzeciego mola
  • Do trzeciego mola plażą
  • Do Stawu Upiorów